Celem ogólnym projektu Po_zdrowie jest zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia wraz z zapewnieniem dostępu do wsparcia psychologicznego.

Projket Po_zdrowie realizowany jest na terenie gminy Pobiedziska.

Filmy edukacyjne

Poprzez filmy realizujemy działania informacyjno – edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów. Filmy w angażujący, przystępny sposób poruszają trzy bardzo ważne tematy:

  • radzenie sobie ze stresem
  • komunikowanie potrzeb
  • ekspresja emocji

 

Kliknij na film, aby go obejrzeć.

Podręczny poradnik – jak skutecznie komunikować się z dziećmi?

Poradnik jest zbiorem informacji na temat komunikacji z dziećmi w wieku szkolnym. Znajdziesz tu nie tylko wiedzę, ale i ćwiczenia, które pomogą Ci lepiej komunikować się z podopiecznymi.

Autorem poradnika jest Michał Częstochowski, psycholog z 15 letnim doświadczeniem, na co dzień pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

 

Kliknij okładkę, aby zobaczyć Podręczny Poradnik.

Moduły e-learningowe

Działania w tych modułach kierowane są do dzieci i młodzieży klas IV – VIII szkół podstawowych. Każda z części stworzona została z myślą o rozwoju psychospołecznym młodych osób, który stanowi podwaliny skutecznej profilaktyki uzależnień. W ramach modułów poruszamy 4 ważne tematy:

  • radzenie sobie ze stresem
  • ekspresja emocji
  • komunikacja potrzeb
  • pozamedyczne przyjmowanie leków uspokajających, nasennych.

Kliknij na kurs, aby go rozpocząć. 

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego z zakresu zdrowia publicznego pn.: „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia wraz z możliwością uzyskania wsparcie psychologicznego”